EtkinliklerGenelHaberlerPURSAKLAR

AKADEMİK EĞİTİM VE HAFIZLIK BİR ARADA!

Medine İmam Hatip Ortaokulu; topluma erdemli ve nitelikli insanların yetiştirilmesinde, kalbi ve akli eğitim standartlarının yükseltilmesinde öncü kuruluşlardan birisi olmak vizyonuyla yola çıktı.

Amacı ise; öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve fikri donanımlarının Kur’an-ı Kerim ve Sünneti Seniyye ikliminde yoğrulması ile özel yeteneklerinin ortaya çıkarılıp geliştirilmesi, onları çağın medeniyet ve kültür algılayışının üzerine çıkararak, ülkemizin ve yeryüzünün geleceğini belirleyecek nitelikli insanlar olarak yetiştirmektir.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde bulunan okul,  2014-2015 Eğitim- Öğretim yılında faaliyetlerine başlamıştır.  2015 yılında Örgün Eğitim ile Birlikte Hafızlık Projesi uygulanan proje okul statüsü kazanmıştır.

Okulda 3 idari personel ve 20 Öğretmen ve Kuran Kursu hocası ile  150 öğrencimizin eğitim öğretime devam etmektedir. Okul binasında ise; Akıllı Tahtalarla Donatılmış 10 derslik, Fen ve Bilişim Teknolojileri Laboratuvarları, Eskrim, Okçuluk, Judo ve Güreş Salonları, Futbol Basketbol Voleybol sahaları, 150 kişilik mescid 100 kişi kapasiteli yatakhane ve yemekhane yer almaktadır.

MEDİNE İMAM HATİP ORTAOKULU ve Paydaş Kuruluşu EHLİBEYT KURAN KURSU ile birlikte Örgün Eğitim İle Birlikte Hafızlık Projesi Yürüten Okulumuza 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemi 5. sınıf öğrenci kayıtları için yapılacak olan sınava başvurular başlamıştır. Sakın kaçırmayın!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu