GenelHaberler

Dünyaca ünlü Hafızlardan ‘’Yılın Son Hatmi ve Kur’an-ı Kerim Ziyafeti’’

Önder Ankara tarafından düzenlenen ‘’Yılın Son Hatmi ve Kur’an Ziyafeti’’ programında dünyaca ünlü hafızlar Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunarken, İlahi sanatçıları da kulakların pasını sildi.

Fazlı Çobanın sunumu ile başlayan programda selamlama konuşmasını yapan Önder Ankara Başkanı Uğur Korkmaz ‘Bütün sorunlarımızın, çözümünün merkezi Allah’ın izniyle Kuranı-ı Kerimdir’’ diyerek insan ile Kur’an-ı Kerim arasındaki bağa değindi.

Programa katılan misafirler hep birlikte Kuran-ı Kerim okuyarak yılın son hatmini gerçekleştirdi.

Çeşitli yıllarda Kur’an-ı Kerim okumada birinci olan hafızlardan, Hafız Ömer Faruk Güney, Hacı Bayram-ı Velî Camii İmamı Hafız Yunus Koçan ve Melîke Hâtun Camii İmamı Hafız Selami Seçgin okudukları Kuran-ı Kerim tilavetleri ile gönülleri mest ettiler.

Ankara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Erul ‘Hafızlık ve Kuran-a Hizmet’ konusunu ele alarak, zamanın önemine dikkat çekti ‘’Kuran Allah’ın insanlığa özellikle de Müslümanlara yeryüzünde nasıl yaşaması gerektiğini göstermek, öğretmek üzere indirdiği bir kitap bir pusula Necip Fazıl’ın dediği gibi. Bir rehber, bir kılavuz bugünkü anlamda daha iyi anlaşılması için ilahi bir navigasyon. Bir yılı gönderiyoruz, yeni bir yıla başlıyoruz ve bütün Dünya’da Müslümanıyla Hristiyanıyla, Yahudisiyle, dinlisiyle, dinsiziyle bir senin sonun nasıl bilinçsizce kendi kimliğine kültürüne, dinine, örfüne, adetine, geleneğine uymayacak bir şekilde senin son günü, son saati nasıl heder edilir, nasıl ziyan edilir, nasıl israf edilir, nasıl maasiyetlerle geçirilir bunu görüyoruz ve gelen seneyi sarhoş bir şekilde, her türlü maasiyet içerisinde karşılandığını görüyoruz ve üzülüyoruz tabi ki.’’ dedi.

Program İlahi sanatçısı Esad Aydoğan, İlahi sanatçısı Fazlı Çoban, Ömer Faruk Güney ve Neyzen Hakan Öztürk’ün tasavvuf müzik dinletisi ile devam etti.

Tekbirler ve kısa surelerin okunarak, Aslan Savaş’ın önderliğinde Hatim Duası yapıldı.

Program hep bir ağızdan okunan Fatiha ile yeni hatim başlangıcı yapılarak, ikramlarla sona erdi. Programda yaklaşık üç yüz kişi de izleyici olarak yer aldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu