ALTINDAĞEtkinliklerGenelHaberler

FEN, SOSYAL BİLİMLER, YABANCI DİL VE HAFIZLIK PROJE OKULU: ALTINDAĞ ANADOLU İHL

Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.

2017-2018 eğitim öğretim yılında Lise bölümü Fen ve Sosyal Bililmler Proje Okuluna, Ortaokul bölümü ise Hafızlık ve Yabancı Dil Proje Okuluna dönüştürülmüştür.

Bu kapsamnda ortaokul ve lise bölümüne kayıtlar sınavla gerçekleşmektedir. Ortaokul hafızlık ve yabancı dil bölümüne okul tarafından yapılan Öğrenci Seçme Sınavı ile, lise bölümüne LGS sınavı tercihlerine göre öğrenci kabul edilmektedir.

Okulda ortaokul ve lise bölümünde bu eğitim öğretim yılında verildi.

Okulda; Tasarım ve Beceri Atölyesi, Spor Salonu, Konferans Salonu, Zümre Odaları, Kız ve Erkek Mesci, Sosyal Etkinlik Alanı, Fen Laboratuvarı, Test Odası ve Kütüphane bulunmaktadır.

2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle okulda 940 öğrenci öğrenim görmektedir. Toplam öğretmen sayımız 82 olup, 4 idareci ile hizmet vermektedir. Ayrıca okulumuzda 6 yardımcı perosnel ve 1 güvenlik bulunmaktadır.

Okul, hafızlık projesi neticesinde ilk hafızlarını 2019-2020 eğitim öğretim yılında vermiştir. Sınıf öğrenci mevcutlarımız en fazla 30’dur.

Okulda, Futbol, Voleybol, Basketbol, Güreş, Jimnastik, Tekvando gibi  spor etkinlikleri yapılmaktadır.


TÜBİTAK 4006 kapsamında Bilimsel Etkinlikler yapılan okul, Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Yabancı Dil Ağırlıklı Ortaokul Projesi kapsmında yer almaktadır.


Yurtdışı Proje Faaliyetleri ise;  e-Twinning Projesi (Bilim ve Sanat Her Yerde) Mental Plus Erasmus Projesi(Üstün Yetenekli Öğrenci Eğitimi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu