GenelGündemYENİMAHALLE

ROBOTİK KODLAMADA TÜRKİYE’DE BİRİNCİ: ÜMİTKÖY ANADOLU İHL

“Mazinin Hâdimleri, Geleceğin Vârisleri”

Asr’a imzanızı atmak için, İmam Hatipli olma fırsatını kaçırmayın.”

Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi; 5. sınıftan başlayan ve 12 kişilik sınıflarda İngilizce, Arapça, ve İspanyolca’nın yanı sıra robotik kodlama ve spor dersleri de verilen fen ve sosyal bilimler proje okuludur.

Okul; Türkiye Robotik Kodlama Yarışmasında birinci, ikinci, dördüncü ve beşinci olarak robotik kodlamada başarısını bir kez daha tescillenmiştir.

LGS başarısı sadece Ankara genelinde değil Türkiye genelinde de olan bu başarılı okul,  her sene olduğu gibi bu sene de pek çok öğrenciyi çok iyi üniversitelere yerleştirmeyi hedefliyor.

Düzenlenen matematik kampları ile matematik korku olmaktan çıkarken; LGS (Liselere Geçiş Sınavı) için yoğunlaştırılmış eğitim programları ile her zaman öğrencilerinin yanında…

Alanında uzman öğretmenlerinin pek çoğu ile EBA TV’de tanıştık! Aktif ve başarılı öğretmenlerinin bir kısmını da yazdığı kitaplardan tanıma ihtimaliniz oldukça yüksek!

Erasmus programı ile yurtdışına öğrenci gönderilip, yurtdışından gelen misafir öğrenciler ise ağırlanıyor.

Ortaokul öğrencilerine özel olarak açılan kültür kütüphanesi, 10 ve 11 sınıf öğrencilerinin hizmetine sunulan kitap kafesi ile ders çalışmak ve kitap okumak daha eğlenceli hale getiriliyor.

Kuran-ı Kerim’i anlama ve Arapça öğrenme odaklı verilen dersler için “sihirli lisan” adında bağımsız bir internet sayfası oluşturan ve on binlerce takipçisi olan tek okul olan Ümitköy İmam Hatip Lisesi, çok yakında İngilizce ve İspanyolca dilleri içinde aynı çalışmalar yapmayı planlıyor.

Ördekler, tavuklar, bıldırcınlar, tavşanlar… 

Okulda ne işi var demeyin! Okulun geniş bahçesinde her an karşınıza çıkabilir ve sizi doğa ile baş başa bırakır.

Tenis kortu, masa tenisi alanı, körlingi kortu, geniş fitness ve spor salonu ile gece aydınlatmalı halı sahası ile spor yapmak çok keyifli!

9. sınıftan itibaren  başlayan lise eğitiminde tercihiniz Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi olmalı..

Siz de bu özel sınıflarda fen lisesi ya da sosyal eğitim programlarını imam hatip okullarının güvenilir ve huzurlu ortamında almalısınız. Öğrenciler için pansiyon imkânı da sunulan okulumuzda okuma fırsatını kaçırmayın.

Böylesine kapsamlı bir eğitim almak için öğrenci seçme sınavlarına katılın ve birinci tercihiniz Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi olsun!

Son kararı vermek için sizleri de okumuza, web ve sosyal medya sayfalarımıza bekliyoruz!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu