GenelHaberlerHAYMANA

ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJELER BİZDEN SORULUR!

1993 yılında Polatlı İmam Hatip Lisesinin şubesi olarak faaliyete geçen Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi , 1995 yılının Aralık ayında müstakil müdürlük haline gelmiştir. Mülkiyeti derneğe ait olarak eğitim öğretim verirken 2007 yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne devredilmiştir.

2011/2012 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda Anadolu İmam Hatip Lisesi bölümü açılmıştır. SBS sınavları ile okulumuza sınavla öğrenci alınmaya başlanmıştır. Bu tarihten itibaren Her yıl bir Anadolu İmam Hatip Lisesi şubesi kazanan okulumuzun; önümüzdeki yıllarda üniversite sınavlarında daha başarılı noktalara gelmesi beklenmektedir.  

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz; gerek mezun oldukları alanda gerekse diğer alanlarda bir üst öğrenimlerine devam edebilmektedirler. Ayrıca yeterlilik sınavını kazanan öğrencilerimiz de alanları ile ilgili işlerde (imamlık, müezzinlik, Kur´an kursu öğreticiliği vd.) çalışmaktadırlar.

Ulusal ve uluslararası projelerde bir marka haline gelen okulda ulusal düzeyde 30 adet Tübitak 4006 projesi hazırlanmış ve başvurusu da yapılmıştır. Uluslararası ise Erasmus – KA101 Projesi hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır.

Öğrenciler; bilim, sanat ve spor atölyeleri, Cambridge Test Merkezi, soru çözüm alanları ile başarıya odaklanıyor.

Huzur bahçesi ve hayat bahçesi ile enerji depolanırken, açık hava spor tesisleri ile de sağlıklı nesiller yetiştiriyor.

Teknolojik ve ferah sınıfları ile konferans salonları, toplantı salonları ile oldukça donanımlı bir okul binasına sahip olan Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi, geniş servis ağı ve nezih pansiyonu ile öğrencilerin konaklama ve ulaşım imkanları sağlanmıştır.

Ayrıca köylerden gelecek öğrencilerimiz için geniş servis ağımız mevcuttur.

Asr’a imzanızı atmak için imam hatipli olma fırsatını kaçırmayın!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu