GenelHaberlerYENİMAHALLE

4 KITA 53 ÜLKE! BAŞKENT’TEN DÜNYA’YA AÇILAN OKUL!

Uluslararası Prof.Dr.Muhammed Hamidullah Anadolu İmam Hatip Lisesi,  insanlığın küresel barışa daha çok muhtaç olduğu çağımızda öğrencilerimizi, medeniyet tasavvuru gelişmiş; milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerle kuşanmış; kendi kültürüyle bütünleşmiş, farklı kültürlerle barışık; ülkesine ve insanlığa faydalı olma idealine sahip bireyler olarak yetiştirmek amacıyla açıldı.

4 kıtadan 53 ülkeden gelen öğrencileri ile uluslararası konsept ile adeta başkent Ankara’nın Dünya’ya açılan okulu olma özelliğini taşıyor. Bulunduğu konsept itibariyle bir kardeşlik projesi de olan okul, Uluslararası Fen ve sosyal bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi olması hasebiyle dünyanın dört bir köşesinden öğrenciler eğitim almak için okulumuzu tercih etmektedirler. Dolayısıyla okulumuzda zengin kültürel bir mozaiğe sahiptir.

Modern kimya, biyoloji ve fizik laboratuvarları, müzik, resim, akıl oyunları ve robotik atölyelerin yanı sıra 15 bin kitabı bünyesinde taşıyan zengin kütüphanesi ile bir öğrencinin aradığı her şey bu okulda…

Okulumuzda TÜBİTAK 4006 çerçevesinde öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz bilimsel çalışmalar yapmışlardır. Ve mayıs ayında bu çalışmalar, okullara ve halka açık bir şekilde sergilenmiştir.

Nitelikli dil eğitimi de dil pratiği de bu okulda… İngilizce ve Arapça dil pratik imkanı ile dil öğrenmeden mezun olmak yok!

Okulumuz spor salonu da gayet donanımlıdır. Öğrencilerimiz güreş, masa tenisi, dart, bocce, yüzme, futbol, voleybol gibi sportif faaliyetlerde oldukça etkindirler. Ayrıca akıl ve zekâ oyunlarında ,satranç, mangala gibi faaliyetlerde de öğrenciler oldukça başarılılardır.

4 kıta ve 53 ülkeden öğrenciler bizde ya sen!

Haydi Başkent’ten Dünya’ya bu okulla açılın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu