GenelGündemSİNCAN

BU OKULDA YOK YOK!

ERKAN-VOLKAN YİĞİT ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ; 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra FETÖ yapılanmasının okulu olan Samanyolu Yusuf Tanık İlköğretim Okulu olarak faaliyet gösteren binanın Milli Eğitime devredilmesi sonucu 2016/2017 eğitim öğretim yılında açıldı.

Okul, öğretim hayatına Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Programı Uygulayan Okul olarak başlamış olup ilk yıl 102 (4 şube) öğrenci almıştır.

Sincan ilçesi sınırlarında olup Elvankent semti sınırında ve Ankara Batı Adliyesi karşısında yer alan okul hem teknik hem de teknoloji açısından oldukça gelişmiş bir okuldur.

200 derslikten oluşan okulda sınıflar 24 kişilik olup; fen, sosyal ve Kuran-ı Kerim laboratuvarları bulunmaktadır.

500 kişilik konferans salonu, kapalı spor salonu, akıl oyunları salonu ve modern kütüphanesi ile oldukça donanımlı bir okuldur.

Okul binası içinde bulunan fen, sosyal bilimler ve İslami bilimler sokağı öğrencilere her an bilgiler verirken;  okuma etkinlikleri, her ay düzenlenen okur-yazar buluşmaları, her hafta verilen seminerler, il içi ve il dışı düzenlenen geziler, yetiştirme kursları ve etütleriyle eğitim daha keyifli ve uygulanabilir hale geliyor.

Bilgi, marifet ve hikmetle…

Asr’a imza atmak için, imam hatipli olma fırsatını kaçırmayın!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu