GenelHaberlerKEÇİÖREN

BAŞARISINI ANLATMAK İÇİN ADI BİLE YETER: MUHSİN YAZICIOĞLU İHO

İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Kurucu Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını taşıyan okul; 2014 yılında 32 derslikle eğitim öğretime başlamıştır.

Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, insanı yücelten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; milli-manevi değerlerine sımsıkı bağlı, yerelden beslenen ama geneli kucaklayan bir anlayışa sahip nesiller yetiştirerek ortaöğretime hazırlamak misyonu ile yola çıkılmıştır.

Meddahlık, spor müsabakaları, kompozisyon, şiir ve resim dallarında çeşitli il ve ilçe dereceleri olan okulda atletizm, masa tenisi, satranç, taekwondo, kros, uzun atlamada öğrenci yetiştirilerek sportif aktivitelere katılmaları sağlanmaktadır.

İngilizce ve Arapça eğitim verilen okulda Bilişim Teknolojileri Sınıfı, Özel Eğitim Sınıfı, fen laboratuvarlarının yanı sıra sanat, bilim, siyer ve matematik sokakları da bulunmaktadır.

Tübitak Proje Çalışmalarına da aktif olarak katılan Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip OrtaOkulu’nda okuma fırsatını kaçırmayın!    

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu