GenelGündemHaberlerYENİMAHALLE

ANA KUCAĞI ŞEVKATİNDE İLİM YUVASI: ŞEHİT DEMET SEZEN KIZ ANADOLU İHL

Batıkent Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kuruluş amacı; Ankara genelinde Kız İmam Hatip Lisesi ihtiyacını karşılayarak, mili ve manevi değerlerin farkında olan,  araştıran, karşılaştıran, yorumlayan, çözüm üreten, sevgi, saygı ve güvene dayalı iletişim kurabilen, geleceğin rol modelleri olan, İslam’ın gözüyle çağa bakabilen ve çağı bu minvalde yorumlayabilen bireyleri gündelik değil geleceğe yönelik eğitim anlayışı içinde yetiştirmektir.

2014 Yılı Nisan ayında Batıkent İmam Hatip Lisesi olarak Kardelen Mahallesi’nde bir villada kurumsal yapıyı kazanmış olup, 2016 Yaz Döneminde “FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU” olmuştur.

Aynı yıl 332 öğrenci, 28 öğretmen, 4  idareci, 18 derslik, müzik, resim sınıfları, fen laboratuvarı, konferans salonu, kütüphane, spor salonu, okuma salonları, kantin, sinema salonu ve mescitleri ile eğitim öğretime başlamıştır.

2017 – 2018 Eğitim öğretim yılında 420 öğrenci, 55 öğretmen, 5  idareci, 20 derslik, müzik, resim sınıfları, fen laboratuvarı, konferans salonu, kütüphane, spor salonu, okuma salonları, kantin, sinema salonu ve mescitleri ile eğitim öğretime devam etmiştir.

100 kişilik pansiyonu ile şehir dışından ya da Ankara’nın ilçelerinden gelen kızlarımızın barınma ihtiyacı da karşılanmaktadır.

Fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları ve robotik atölyesi ile geleceğin bilim kadınlarını yetiştirirken; görsel sanatlar ve müzik atölyeleri ile de sanata yatkın kızlarımız keşfediliyor ve destekleniyor. Kur’an-ı Kerim Atölyemiz ile de kutsal kitabımızı daha yakından ve daha bilinçle öğreniliyor, bayan hatipler yetiştiriliyor.

Ayrıca okulda; uluslararası ve ulusal projeler için “proje yürütme ekibi” de bulunuyor. Akademik seminerler ve yazar buluşmaları ile gençler geleceğe hazırlanırken, “üniversiteye hazırlık ekibi” ise kızlarımızın hayal ettikleri üniversiteye gitmelerinin yolunu açıyor. Sadece bayanlara özel spor salonu da kızlarımın hizmetinde…

Kızlarımız için ana kucağı şefkatinde ilim yuvası olan bu okulda okuma fırsatını sakın kaçırmayın!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu