GenelHaberler

KANİ KARACA İHO BU ÖDÜLE TALİP! HAYDİ OYLAMAYA!

Erişilebilirlik Ödülleri sahiplerini arıyor! 
Siz de halk oylaması ile ödül almasını istediğin adayı seçebilirsiniz!

Tüm kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak erişilebilirlik çalışmalarının planlı ve standartlara uygun bir şekilde yürütülebilmesi, uygulamalara hız verilmesi, bu alanda fiziksel, dijital ve zihinsel dönüşümün sağlanması ve erişilebilirlik kültürünün oluşturulması için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından “2020 Erişilebilirlik Yılı” ilan edildi.

Bu kapsamda, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde” duyurduğu ve engelli bireylerin sosyal ve ekonomik hayata katılımına ve kamu hizmetlerinden yararlanmalarına katkı sağlayan proje, uygulama ve hizmetlerini kamuoyuna duyurmak, ayrıca erişilebilirlik alanında yapılabilecek çalışmaları teşvik etmek amacıyla, 9 ayrı kategoride “Erişilebilirlik Ödülleri” verecek.

HAYDİ KANİ KARACA İHO’YA DESTEK OLALIM!

Halk oylaması ile ödül alacakların belirlendiği oylamada, Ankara’nın oldukça başarılı okullarından biri olan Kani Karaca Görme Engelliler İmam Hatip Orta Okulu da yer almaya hak kazandı.

Yönetim Kurulumuzun kıymetli üyelerinden Sezai Çelik, aynı zamanda Kani Karaca Görme Engelliler İmam Hatip Ortaokulu’muzun da yönetimini üstlenmektedir. Oylama ile ilgili görüştüğümüz Çelik; “2020 Erişebilirlik Ödülleri başvurumuz kabul edildi. Oylama halen devam etmektedir. Oylamaya katılan her bir vatandaşımız bizi çok sevindirecektir. İçinde bulunmaktan mutluluk duyduğum Önder camiasındaki dostlarımızdan da bilhassa oylamaya katılmalarını ve okulumuza oy vermelerini bekliyoruz.” diye konuştu.

OYLAMAYA NASIL KATILABİLİRİM?

Başvurular 25.11.2020 tarihine kadar https://forms.ailevecalisma.gov.tr/erisilebilirlik-odulu-halk-oylamasi/ web adresinden yapılabilecektir.

Ayrıca halkımız tarafından web sayfası üzerinden “Erişilebilirlik İçin Buradayım” diyerek  “Farkındalık Sertifikası” oluşturulabilecek, böylece kamuoyu farkındalığı ve toplumsal destek sağlanacaktır.

Haydi oylamaya!
Haydi Kani Karaca İHO’ya destek olmaya!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu