EtkinliklerGenelHaberlerKIZILCAHAMAM

KIZILCAHAMAM’DA BAŞARILI HANIMEFENDİLER BURADA!

Hayırsever iş Adamı Adnan Gürcan tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanan binasıyla BİZİM ANADOLU VAKFI GÜRCAN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ, 2016 yılında 95 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladı.

Din eğitiminde öncü, milli ve manevi değerlere bağlı; özgün ve modern bir eğitim kurumu olmak amacıyla günde güne gelişen ve büyüyen okul Kızılcahamam ilçesinin simgesi haline gelmiştir.

Başarılı bir kız lisesi olarak misyonu ise; Kuran’daki “oku” emri doğrultusunda çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma sahip, kendine güvenen, yaşadığı toplumda örnek davranışlar sergileyebilen, sorunlara ve olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın, Hakkı bilen erdemli, sorumluluk sahibi, İslam ahlakına ve Türk kültürüne sahip, din öğretiminin yayılmasına katkıda bulunabilen hanımefendiler yetiştirmektir.

YGS´de ilk 1000´e giren öğrencileri olan okulun, ilçe bazında düzenlenen sosyal etkinliklerde derecelerimiz mevcuttur.

9 derslik, konferans salonu, çok amaçlı salon, sosyal ve spor alanlarının yanı sıra fen laboratuvarları, kütüphanesi, uygulama mescidi, teknolojik üniteleri ve hobi-sanat atölyeleri ile kız öğrencilerimize en iyisini sunmaktadır.

Ayrıca pansiyonumla kız öğrencilerimizin barınma ihtiyacı da karşılanmaktadır.   

Haydı siz de Asr’a imzanızı atmak için, imam hatipli olma fırsatını kaçırmayın!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu