EtkinliklerGenelHaberler

Kudüs’e Gitmek İster Misiniz?

Müslümanların ilk kıblesi Kudüs’e gitmek ister misiniz? Cevabınız evet ise bu yarışma tam size göre! ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin BURAK Mukaddes Mekânları Tanıtma ve Kültür Derneği ile birlikte “Türkiye İmam Hatip Liseleri Arası Kudüs Konulu Kısa Hikaye Yarışması” düzenliyor.
Yarışmamız Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrenciler arasında düzenlenecek olup, hikâyenin konusu ise ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın da içinde bulunduğu Kudüs şehridir.

Yarışmamızın amacı ise öğrencilerimizde inancımız, tarihimiz ve kültürümüzde Kudüs’ün yeri ile ilgili farkındalık ve Kudüs hakkında araştırma yapmaya teşvik etmek ve bu konuda bilgilerini zenginleştirmelerine fırsat oluşturmak.
Hikâye yarışmasına 2019-2020 eğitim öğretim yılında Türkiye’deki tüm İmam Hatip Liseleri’nde örgün olarak okuyan öğrenciler katılabilecektir.

YARIŞMAYA KATILACAK ESERLER NASIL OLACAK?

Yarışmamıza katılacak eserler aşağıdaki şartları taşımalıdır:
a. Yarışmaya katılacak eserler hikâye türünde olacaktır.
b. Yarışmaya katılacak olan hikâyelerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.
c. Yarışmaya başvuru yapmış eserlerden; dini, millî, manevi ve ahlakî açıdan sakıncalı görülenler değerlendirmeye alınmayacaktır.
d. Yarışmaya gönderilmeden veya gönderildikten sonra, sonuçlar açıklanmadan veya açıklandıktan sonra herhangi bir mecrada daha önce yayınlandığı tespit edilen hikâyeler, doğrudan elenecek ve yarışma dışı bırakılacaktır.
e. Eserler bilgisayar ortamında ve word formatında, times new roman şeklinde kaleme alınacaktır. Sayfa boyutu A4, yazı 12 punto ve satır aralığı ise 1,5 olacaktır. Hikâyeler en az 1 (bir), en fazla 5 (beş) sayfa uzunluğunda olacaktır. 5 (beş) sayfayı aşan hikâyeler değerlendirmeye alınmayacaktır.
f. İmla ve dil kullanımında Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu esas alınacaktır.
g. Her öğrenci yarışmaya bir eserle katılabilecektir.
h. Katılımcılar hikâyelerini yazdıkları word dosyasında İsim, Soyad, Adres, Email, Velisinin telefon numarası ve Okul bilgilerini belirteceklerdir.
i. İlan edilen son teslim tarihinden sonra ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
j. Gönderilen yazıların tüm hukuki sorumluluğu eser sahiplerine aittir.

PEKİ BAŞVURU NASIL YAPILACAK?
Başvurular 16.12.2019 tarihinde saat 00;01’den itibaren başlayacak olup; hikayeler, online olarak www.kudusyarismalari.com web sitesi adresinden giriş yapılıp, pdf olarak gönderilecektir.


İŞTE ÖDÜLLERİMİZ!

Türkiye geneli İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerimiz arasında yapılacak olan hikâye yarışmasında dereceye giren öğrencilere işte verilecek ödüller:
• Birincilik Ödülü: Kudüs Ziyareti – 1.500 TL
• İkincilik Ödülü: Kudüs Ziyareti – 1.250 TL
• Üçüncülük Ödülü: Kudüs Ziyareti – 1.000 TL
Ayrıca mansiyon ödülü kazanan 5 kişiye birer tablet takdim edilecektir. Tabletlerin özelliği Android, 10″ ekran, 1-2 GB Ram, 8-16 GB bellek şeklinde olacaktır.
Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu