GenelHaberler

Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: HODRİ MEYDAN!

Önder Ankara İmam Hatipliler Derneği olarak Ankara’nın önde gelen sivil toplum kuruluşları ile birlikte hain bildiriye imza atan 104 emekli askere karşı duruşumuzu sergiledik.

Baskentmizin mihmandarı Hacıbayram Veli Hazretlerinin manevi huzurunda bu hain bildiriye karşı tavrımız da tarzımız da oldukça netti: “İstiklalimize ve istikbalimize ne dil ne de el uzatmaya kimse yeltenemez, cesaret dahi edemez!”

Bu kararlılığımızı duymayan ya da duymak istemeyenlere karşı bir kez daha anlatmak için Hacı Bayram-ı Veli Camii önünde toplandık.

Önder Ankara İmam Hatipliler Derneği, TÜGVA Ankara Temsilciliği ve Eğitime Destek Platformu Koordinatörlüğünde, Ankara’daki Sivil Toplum Kuruluşları olarak; sözde Montrö bildirisi yayınlayan 104 emekli amirale karşı devletimizin yanında olduğumuzu ve Milli İradeye kimsenin dokunamayacağı yönünde ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

‘’Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Meydan!’’ mesajıyla yaptığımız basın açıklamasında, kimden gelirse gelsin, Milli İradeye yönelik hadsiz söylemlere karşı kenetlenecegimizi bir kez daha kamuoyuna duyurduk.

Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Emin Yüceer 15 Temmuz Darbe girişimine değinerek; ‘’Bu aziz millet, tarihin en organize ve en alçakça kalkışmalarına karşı yekvücut olup ayağa kalkmış, kendisine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmış, kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dåhili ve harici düşmanlarına bir daha asla unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır. 15 Temmuz’da verilen dersi idrak etmekten uzak müptezeller, bir gece vakti toplanıp bu milletin iradesine karşı bildiri yayınlama cüretine ve hadsizliğine kalkışmışlar!’’ dedi.

Emin Yüceer; ‘’Millet iradesine karşı hâlâ bu gibi anti demokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden, milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkan bedhahlardan bir sonuç alabileceğini düşünenler varsa, onlara ve tüm uzantılarına karşı buradan ilan ediyoruz: Hodri Meydan!’’ ifadelerine yer verdi.

“Ankara Sivil Toplum Kuruluşları olarak her zaman bir aradayız ve her an vatan nöbetindeyiz” diye konuşan Yüceer; ‘’Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe, en büyük şeref ve şan kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz. Dâhilf ve harici bütün bedhahlar, hainler ve onların her türlü uzantıları bilmeliler ki, biz gerektiğinde “BİN gider BiR döneriz ama ZAFERLE döneriz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yapılan açıklamaların ardından Önder Ankara, TÜGVA, Eğitime Destek Platformu, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, TÜRGEV, KADEM, Türkiye Diyanet Vakfı, Evrensel Hafızlar Derneği, Cihannüma, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Semerkand Vakfı, İlim Yayma Vakfı ve Hayrat Vakfı konuya ilişkin ortak açıklamaya imza attılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu